tofo

Penzion Relax

Vážení hosté, rádi bychom Vám představili náš rodinný Penzion RELAX, který se nachází na pomezí turisticky vyhledávaných Lužických hor a Českého Švýcarska. Samotný penzion je obklopen krásnou přírodou a je situován na polosamotě, v nedaleké blízkosti vlakové stanice Chřibská, která nerušeně poskytuje možnost výletů do celého okolí. Naše rozsáhlá a upravená zahrada s rybníčkem a ovečkami přímo vybízí k procházce po areálu, kde kromě jiného najdete mnoho zákoutí a míst pro relaxaci. To vše naleznete na pozemku 1,5 ha, který je součástí krásné přírody a navazujícího místního lesa. Ubytujeme Vás v útulných pokojích, které jsou vybaveny kvalitním nábytkem, vlastním sociálním zařízením, TV a WIFI. Naše ubytovací kapacita je 73 lůžek. Parkování pro vozidla i autobusy je zajištěno na vlastním monitorovaném pozemku.

K dispozici Vám po celou dobu pobytu bude příjemná restaurace s barem a jídelnou. Zde Vám rádi připravíme celodenní stravování za příznivé ceny a především v domácí kvalitě. Součástí našich služeb je i wellness, sauna, venkovní bazén, solárium, kadeřnictví, masáže, multifunkční hřiště, půjčovna kol, školící místnost, herna s kulečníkem, profi stolním fotbálkem, šipkami a jukeboxem. Dále se v areálu nachází altán s grilem a posezením, dětské hřiště, ohniště, ruské kuželky, vinný sklípek a mnoho dalšího. Těšíme se na Vaši návštěvu :-).

Vítejte v oáze zeleně, klidu a pohody...V OKOLÍ

foto

Kromě čistého ovzduší a lesů, klidu a pohody u nás naleznete i aktivní odpočinek. Můžete vyrazit na nespočet výletů po zdejším okolí. Mezi vyhlášené patří výlety např. na soutěsky do Hřenska, Pravčickou bránu, hrad Tolštejn, Dolský mlýn, Panská skála, Mariinu vyhlídku, Vlčí horu, Křížovou cestu, Jedlovou hora a mnoho dalších. Pobyt si můžete zpříjemnit i výlety do nedalekého Německa (starobylé Drážďany, lázně Bad-Schandau, hrad Konigstein, romantickou zříceninu Oybin a další).

Sportovní nadšenci si jistě nenechají ujít místní adrenalin park a lanové centrum na Jedlové, golf fotbal na Dymníku, nespočet cyklistických a pěších stezek nebo v zimním období dva skiareály s umělým zasněžováním a několik běžeckých tras.Z HISTORIE

foto

Malý Semerink byl kdysi proslaveným letoviskem, ležícím v lesích u dnešního nádraží Chřibská, asi 2 km severovýchodně od Horní Chřibské.

Nádraží Chřibská bylo původně pojmenováno podle 3 km vzdálené osady Krásné Pole, přestože leží na katastru Rybniště. Vybudovala je společnost České severní dráhy při stavbě železničních tratí z České Lípy do Rumburka a z Děčína do Varnsdorfu. Dráha se začala stavět v roce 1866 a protože horské úseky si vyžádaly náročné zemní práce, odstřely skal a stavby mostů, začalo se stanici Krásné Pole poněkud nadneseně říkat Malý Semerink.

foto
Provoz na trati byl zahájen 16. ledna 1869 a hned poté koupil Emanuel Tschinkel z Krásného Pole od knížete Ferdinanda Kinského u stanice velký pozemek, na kterém v následujícím roce vystavěl restauraci ve švýcarském stylu se dvěma verandami, hudebním pavilonem, stájemi, parkem a téměř 11 ha velkou oborou. Roku 1871 sem zavedl vodovod z bývalé Rytířské studánky na Žulovci a v letech 1873 až 1874 zde postavil "Villu Raimund" s dvanácti pokoji pro ubytování hostů. Roku 1882 celý areál doplnil o lázeňský dům se 4 koupelnami, ve kterých se využívala místní železitá voda, a kolem roku 1890 přistavěl ještě ubytovnu "Katharina".

foto
Uprostřed lesů, zčásti upravených do parkové podoby, tak vzniklo hojně navštěvované letovisko a lázeňský ústav Malý Semerink. V roce 1904 koupil celý rekreační areál Ernst Seibt, který dal vystavět lesní vilky "Emilienruh" a "Johannesruh", čímž rozšířil jeho kapacitu na 30 hostinských pokojů. V areálu byla také knihovna a koncertní síň. Za Seibtových dědiců se letovisko vypracovalo na výtečně řízené klimatické lázně, jejichž slávu ukončila až druhá světová válka. Ve 2. polovině 20. století zde bylo rekreační středisko Českých drah a nyní zde vzniká rodinný Penzion RELAX a jeho snaha přiblížit se slavné historii...

  • +420 777 703 733

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  • ikona ikona ikona